SSCW & Green Habito Võrgustik pidasid iga-aastane konverents "Green and Just Transition 2024" Narvas 28.11-1.12.2024

Sillamäe Lastekaitse Ühing koostöös Green Habito võrgustikuga ja rahvusvahelise partner kontsortsiumiga korraldas kõrgetasemelise rahvusvahelise aastakonverentsi "Green and Just Transition 2024", mis toimus 28.11- 1.12.2024 Narva Kolledžis.

Konverentsi eesmärgiks oli uurida ja rõhutada Euroopa jätkusuutliku ja jõuka tuleviku saavutamise põhiküsimusi, suurendades kaasatust ja võrdsust poliitikakujundamises, elujõulisi kogukondi ja kiireloomulist vajadust kvaliteetsete keskkonnahoidlike töökohtade järele kõigile.

Konverents keskendus roheline ja õiglane ülemineku poliitika rakendamisele, säästva turismi, kultuur, roheline tehnoloogiai ja ettevõtlus edendamisele, energiakriisile, kodanikuühiskonna organisatsioonide rollile rohelise revolutsiooni muutuste katalüsaatorina ning Inimõiguste põhinev lähenemisviisile säästva arengu eesmärkide rakendamisele ja järelevalvele.

Konverentsi teostamine sai võimalik tänu meie peamiste rahastajatele ja toetajatele nagu Euroopa Liidu Ühtekuuluvuspoliitika fond, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Anna Lindh Foundation ja teised. Tänu nende toetusele said kodanikuühiskonna organisatsioonide esindajad, poliitikakujundajad, teadlased, eksperdid, ettevõtete ja valitsuste asutuste esindajad jagada konverentsil osalejatega oma arvamusi, kogemusi ja teadmisi ning jagada parimaid praktikaid rohelise ja õiglase ülemineku teemadel. Kõrvalsündmusena toimusid erinevad koolitused, arutelud, töötoad ning koostati koostöökohtumistel kaks arengukoostööprojekti ettepanekut, mis esitatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja EL toetusprogrammide 2024-2025 raames. 

Green Habito võrgustiku aastakonverents "Green and Just Transition 2024" oli 3-päevane konverents ja aastakoosolek, mis tõi kokku ainulaadse Euroopa (Põhja- ja Baltimaade ning Vahemereriikide)  kodanikuühiskonna organisatsioonide ja ekspertide võrgustiku, ametnike ja huvigruppide esindajad. Konverentsil oli intensiivne põhiettekannete, arutelude ja töötubade programm (kus kõik huvirühmad arutasid põhiküsimusi ning valmistasid ette oma ettepanekud otsustajatele ja fondidele) ning arutelud. 
Konverentsil rõhutati kodanikuühiskonna olulist rolli rohelise ja õiglases üleminekus ning ÜRO arengueesmärkide saavutamises kohalikul tasandil ning kodanikuühiskonna esindajate koostöö vajadust rohelise, sotsiaalselt jätkusuutliku ja turvalise maailma saavutamiseks. Konverentsi tulemusena töötasime välja ühise võrgustiku avalduse - Narva deklaratsioon "Ühiselt koos rohelise ja õiglase ülemineku nimel”. Väliseksperdid said võimaluse tutvuda Eesti kodanikuühiskonna vabaühenduste tööga ning arutelu ja debati kaudu jagada oma kogemust ja nägemust, kuidas oma huvide eest paremini seista.

Konverentsi otseülekanne ja pildid leiab SSCW sotsiaalmeedias:
www.facebook.com/SSCW.ESTONIA 
 
Konvrentsi toetas ka Kodanikuühiskonda Sihtkapital Eesti kodanikuühiskonna kogemuse rahvusvahelise levitamise ja rahvusvahelise huvikaitse võimekuse suurenemise konkursi kaudu.